Home » Ενημέρωση » Moneyshow 2013, Αθήνα 20 – 22 Δεκεμβρίου 2013

Moneyshow 2013, Αθήνα 20 – 22 Δεκεμβρίου 2013

moneyshow2013Για 24η συνεχή χρονιά το Moneyshow συγκεντρώνει το ενδιαφέρον χιλιάδων συνέδρων και επισκεπτών του οικονομικού, πολιτικού και κοινωνικού status.

Το φετινό Moneyshow στην Αθήνα θα πραγματοποιηθεί 20 – 22 Δεκεμβρίου στο Hilton Athens.

To πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

TEΡΨΙΧΟΡΕΣ/ΕΡΑΤΩ

18.00-24.00 ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ Α ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ AΛΕΞΙΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
19.00-23.00 TEΡΨΙΧΟΡH B FUND MANAGERS AWARDS
17.00-19.00 ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ C PAMELA CARAVAS
19.00-22.00 TEΡΨΙΧΟΡΗ C ΔΗΜΟΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
19.00-21.00 ΕΡΑΤΩ AB ΕΛΛΗΝΟΚΑΝΑΔΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ

13.00-15.00 ΕΙΡΗΝΗ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ www.eirinika.gr
15.00-18.00 WATER & WASTE
18.00-23.00 MORAX ΔΕΞΙΩΣΗ (ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ)

GALAXY

10.00-16.30 FINANCIAL-ACADEMY.EU & DERIVATIVES.GR
17.30-20.00 ΦΑΙΔΡΑ ΜΑΓΚΡΙΩΤΗ
20.00-24.00 ΔΕΞΙΩΣΗ ΜΕ ATOMIKH ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ HELLENIC RESEARCH

BUSINESS CENTER

ΣΑΝΤΟΡINH 1, 14.00-16.00 EIΡΗΝΗ ΛΕΡΙΟΥ
16.00-20.00 ΟPEN TOURISM

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2, 9.00-16.00 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
17.00-20.00 HELLENIC RESEARCH

KΩΣ. 9.00-22.00 FRACTALITY ORGANIZATIONAL DEVELOPMENT SERVICES ΑΝΟΙΚΤΗ ΜΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ Α.

9.00-12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΕΚΤΙΜΗΤΙΚΗΣ & ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΤΙΜΗΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
12.00-14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
14.00-16.00 UNESCO
16.00-18.00 ΕΣΤΙΑΣΗ SPOON ADVISORS
18.00-20.00 UNESCO
20.00-24.00 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΗΠΕΙΡΟΣ

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ Β.

9.00-12.00 ΓΕΩΤΕΕ
12.00-14.00 GREEK TRADER-GUARDIAN TRUST
14.00-16.00 ΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ
16.00-18.00 KNOW CRUNCH, AΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΙΒΑΛΗΣ
18.00-20.00 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΟΡΘΟΜΟΡΙΑΚΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
20.00-22.00 ΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ C.

10.00-13.00 ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ-Γ.Γ.Ν.Γ.-IEK EUROTRAINING
13.00-15.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ EUROTRAINING
15.00-17.00 MKO PRAKSIS
17.00-19.00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΣΠΑΝΙΩΝ ΠΑΘΗΣΕΩΝ-Π.Ε.Σ.Π.Α.
19.00-21.00 ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ-ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ

ΕΡΑΤΩ ΑΒ.

9.00-12.00 EY CLUB
12.00-14.00 ΠΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΒΑ
14.00-16.00 (ΑΜΕΣΗ) ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΑΜΕΣΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
16.00-18.00 ΙΕΚ ΩΜΕΓΑ
18.00-20.00 EMGOLDEX
20.00-22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

ΕΡΑΤΩ C.

10.00-12.00 Ε.Ο.Ε.Σ. ΕΥΞΕΙΝΗ ΠΟΛΗ. ΔΙΚΤΥΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ-SOLIDAR CITY NETWORK.
12.00-14.00 MARKET TALK
14.00-17.00 ΚΕΑΝ-4 ELEMENTS
17.00-19.00 NΕΟΛΑΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ
19.00-21.00 Μ.Κ.Ο. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ.

9.00-12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
12.00-16.00 ΙΕΚΕΘ
16.00-18.00 ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ
18.00-20.00 ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΙΑΣ ΕΘΝΩΝ
20.00-22.00 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

GALAXY.

9.00-12.00 GLOBAL SUSTAIN
12.00-14.00 URBAN LAND INSTITUTE (U.L.I.)
14.00-16.00 BUSINESS IN CRISIS
16.00-18.00 GREEK TRADER-GUARDIAN TRUST
18.00-20.00 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
20.00-22.00 BCED

BUSINESS CENTER

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 1

10.00-12.00 ΔΡΑΣΗ
12.00-14.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
12.00-22.00 ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΠΕΝΔΥΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2

10.00-12.00 EΛΛΗΝΟΤΣΕΧΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ
12.00-14.00 ΝΙΚΟΣ ΜΑΝΟΜΕΝΙΔΗΣ. HILL INTERNATIONAL
14.00-16.00 ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
16.00-18.00 TARENO S.A. LUXEMBURG FUND
18.00-21.00 ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 3

9.00-12.00 HILL INTERNATIONAL
12.30-22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΙΚΑΡΙΑ.

12.00-14.00 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ
18.00-20.00 INVESTOR

ΚΩΣ.

10.00-11.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
16.00-18.00 SoL Greece iOpener Institute Oxford UK
18.00-19.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

ΠΑΤΜΟΣ

9.00-22.00 GREEK TRADER-GUARDIAN TRUST. ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

LOBBY 1

ΘΑΛΕΙΑ 1

10.00-12.00 MORE
12.00-14.00 KENTΡΟ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
14.00-16.00 ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΡΙΣΕΩΝ
16.00-18.00 ΕΛΛΗΝΟΤΟΥΡΚΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ
18.00-20.00 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ-EUROCAPITAL
20.00-22.00 NUNTIUS

ΘΑΛΕΙΑ 2

10.00-12.00 HELLENIC COACHING ASSOCIATION
12.00-14.00 MKO ΒΙΟΠΟΛΙΤΙΚΗ
14.00-18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ NETWORK
18.00-20.00 ΣΑΝΤΥ ΝΙΚΟΛΑΡΕΑΣ
20.00-22.00 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

ΘΑΛΕΙΑ 3

10.00-12.00 ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
12.00-14.00 ΕΛΑΙΟΤΕΧΝΙΑ
14.00-17.30 ΠΑΝΤΕΙΟ. ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
18.00-22.00 ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΠΟΝΤΙΑΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΝΗΣΩΝ ΤΗΣ ΠΑΜΠΟΝΤΙΑΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.

ΘΑΛΕΙΑ 4

10.00-12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
12.00-14.00 ICON CONSTRUCTION GROUP
14.00-16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
16.00-18.00 ΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ
18.00-22.00 EKΔΟΣΕΙΣ ΙΝΦΟΓΝΩΜΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ Α.

9.00-12.00 UNESCO
12.00-15.00 MEDICAL TOURISM
15.00-17.00 UNESCO
17.00-18.30 LIPOGEN
19.00-23.00 CV EXPERTS

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ Β.

10.00-12.00 ΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ
12.00-14.00 GREEK TRADER & GUARDIAN TRUST
14.00-16.00 ΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ
16.00-18.00 ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
19.00-23.00 CV EXPERTS

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ C

10.00-12.00 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΛΒΑΝΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ
12.00-14.00 IMPRESSIVE. STRATEGIC COMMUNICATION CONSULTANCY
14.00-16.00 OMAΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΟΡΧΗΣΗΣ ΔΩΡΑ ΣΤΡΑΤΟΥ
16.00-18.00 ΑΜΚΕ ΕΡΥΜΑΝΘΟΣ
18.00-20.00 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ»
20.00-22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΜΠΡΙΤΖ (ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

ΕΡΑΤΩ ΑΒ.

10.00-12.00 MONEYLAB
12.00-14.00 ΠΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΒΑ
14.00-16.00 MARKET TALK
16.00-22.00 3 ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΓΡΟΡΑΜΑ

ΕΡΑΤΩ C.

10.00-12.00 ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ
12.00-14.00 ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ & ΤΗΝ ΝΕΟΤΗΤΑ
14.00-16.00 ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
16.00-18.00 ΙΝVESTOR
18.00-20.00 KINHMA ΠΟΛΙΤΩΝ «ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ»
20.00-22.00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ & ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ

9.00-12.00 ΕΥ CLUB
12.00-14.00 INSTITUTE OF ZERO ENERGY BUILDINGS
14.00-16.00 ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΗΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΙ ΛΑΟΓΡΑΦΙΑ «ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΕΣ»
16.00-18.00 SUNNYWELL
18.30-20.30 ΟΜΑΣΕ (ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ)

GALAXY

10.00-12.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΤΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
12.00-14.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
14.00-16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ
16.00-18.00 GREEK TRADER
18.00-20.00 EOEAN
20.00-22.00 ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΑΝΕΛ

BUSINESS CENTER

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 1

10.00-12.00 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΑΒΗΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
12.00-14.00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΙΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
14.00-16.00 ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΓΝΩΣΗΣ. «ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ»
16.00-18.00 COMPASS EXPO LTD
18.00-20.00 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΕΦΕΝΕΣ
20.00-22.00 EΛΛΗΝΟΣΕΡΒΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2

10.00-12.00 ANTA ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΡΙΣΗΣ»
12.00-14.00 ΝΙΔΑ ΕΚΔΟΣΕΙΣ
14.00-16.00 ΕΛΛΗΝΟΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ
16.00-18.00 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ. ΤΜΗΜΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ.
18.00-20.00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΙΑΤΡΑΣ-EUROCAPITAL
20.00-22.00 ΔΗΜΟΒΟΥΛΙΟ ΠΟΛΙΤΩΝ

ΙΚΑΡΙΑ

12.00-14.00 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΩΣ

10.00-11.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
18.00-19.00 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

ΠΑΤΜΟΣ

9.00-22.00 GREEK TRADER-GUARDIAN TRUST ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

LOBBY 1

ΘΑΛΕΙΑ 1

10.00-12.00 Ε.Ε.Π.Α.Μ.Α.
12.00-14.00 ΚΥΚΛΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΝΑΟΥΜΑΝ
14.00-16.00 OPEN TOURISM
16.00-18.00 ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΓΕΝΝΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΔΙΩΤΗ
18.00-20.00 ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ
20.00-22.00 ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΙΚΗ DUBAI

ΘΑΛΕΙΑ 2

10.00-12.00 DIGERATI S.A.»DIGITAL CROWDS»
12.00-14.00 HELLENIC SHIPBROKERS
14.00-16.00 LIONS
16.00-18.00 «ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ» ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ
18.00-20.00 ΟΜΙΛΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ
20.00-22.00 ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

ΘΑΛΕΙΑ 3 9.00-21.00 ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΠΟΝΤΙΑΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

ΘΑΛΕΙΑ 4 9.00-21.00 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΙΝΦΟΓΝΩΜΩΝ

 

περισσότερες πληροφορίες: www.imoneyshow.eu